Várhatóan júliustól ismét állami tulajdonba kerül a ZalaZONE járműipari tesztpálya, a Tudományos és Technológiai Minisztérium felügyelete alatt – értesült az fmbusiness.hu szerkesztősége.
Nagy Márta, a Tisza Párt zalaegerszegi országgyűlési képviselője közösségi oldalán azt írta: a Parlamentben egyeztetett Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszterrel, aki a múlt héten látogatást tett a ZalaZONE-ban, és találkozott a tesztpálya szakmai vezetésével.
A képviselő jelezte, hogy a ZalaZONE jelenleg közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványként (kekva) működik, így a Tisza-kormány által elfogadott jogszabályok alapján „legkésőbb júliustól ismét állami tulajdonba fog kerülni”.
Ki felel a ZalaZONE szakmai irányításáért?
Az átvételt követően jelölik ki a ZalaZONE szakmai irányításáért felelős minisztériumot, „amely valószínűleg a tudományos és technológiai minisztérium lesz, de ez még nincs véglegesen eldöntve”.
A minisztérium első feladata az lesz, hogy alaposan átvilágítsa a ZalaZONE cégeit, gazdálkodását, működését, kihasználtságát és finanszírozását.
A ZalaZONE, mint kutatási és fejlesztési infrastruktúra, Magyarország és Zala megye tudományos, innovációs és gazdasági életének egyik fontos eleme lehet.
Illusztráció: ZalaZone

Az fmbusiness.hu létesítményüzemeltetési portál.


